Šta je ultrazvučna terapija?

Ultrazvučna terapija je siguran i pouzdan metod za tretiranje različitih stanja. Napominjemo da je ovaj vid terapije potpuno bezbolan i veoma prijatan za pacijente. 

Kao posledica apsorpcije ultrazvučnih talasa dolazi do zagrevanja tkiva i ubrzanja protoka krvi. Ultrazvuk povećava propustljivost ćelijskih membrana, omogućavajući lokalnu aplikaciju lekova na tretirano mesto – sonofroreza.

Ultrazvučni talasi prodiru u  mišiće, ligamente i tetive, čime dovode do opuštanja tretiranih struktura.

povredili ste tetive? boli vas KOLENO?

Započnite već danas sa oporavkom pomoću ULTRAZVUČNE terapije!

Kome je namenjena

Ultrazvuk ispoljava analgentski efekat (protiv bola), deluje protivupalno, smanjuje mišićni spazam i pospešuje zarastanje tetiva posle povreda.

VEOMA JE EFIKASAN ZA SLEDEĆA STANJA:

  • Bolovi u vratu
  • Spondilotične promene kičmenog stuba
  • Burzitis, entezitis
  • Degenerativne promene zglobova (koksartroza, gonartroza)
  • Razne vrste sportskih povreda

Način primene

Terapeutski ultrazvuk koristi se na frekvencijama od 1 MHz ili 3MHz, u kontinuiranom ili impulsnom režimu u različitim ciklusima. Terapija ultrazvukom je klasifikovana kao mehaničko-termička terapija s obzirom na složeni efekat koji se dobija.

Zavisno od parametara (forme impulsa, trajanja impulsa, pauze, frekvencije, jačine) možete se usredsrediti na postizanje termičkog efekta (porast temperature i refleksija o prepreke na tkivo, kao što su kosti i zglobovi) ili na mikromasažu tretiranog segmenta tkiva. Ultrazvučni aparati imaju mogućnost emisije konstantnog i impulsnog ultrazvuka. Kod impulsnog ultrazvuka izostaje termički efekat, mehanički ostaje, tako da on ima prednosti kod akutnih bolnih stanja i svežih povreda, osetljivosti na toplotu i svuda tamo gde je potebno izbeći termički efekat.